piątek, 22 czerwca 2012

Młodzieżowa Szkółka Modelek i Modeli


Młodzieżową Szkółkę Modelek i Modeli ukończyłam równo 2 lata temu. Poszłam tam za namową mamy, by nauczyć się chodzić na obcasach... i zostałam na dłużej ;). Pierwszy pokaz mody, pierwsza sesja zdjęciowa - to mnie naprawdę wciągnęło i ukierunkowało moją przyszłość. Dziś chcę wam przybliżyć, na czym to wszystko polega.


Czym jest szkółka?
Jest to odbywający się co rok 3-miesięczny kurs. Rozpoczyna się eliminacjami, a kończy egzaminami. W trakcie kursu można nauczyć się prawidłowego poruszania po wybiegu, autoprezentacji, pozowania, chodzenia na obcasach itp. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w klubie Kaktus, i jednorazowo trwają 2 godziny. Prowadzi je Edyta Dwornik (właścicielka agencji Prestige) wraz ze mną.

Czy pomoże mi to zostać modelką?
Ukończenie takiego kursu nie daje nam gwarancji sukcesu w świecie mody. Takiej gwarancji właściwie nikt nie jest nam w stanie dać. Najlepszym jednak umożliwiamy dalszą współpracę z Kaktusem i udział w naszych pokazach. Wybrani dostaną również szansę współpracy z agencją Prestige.

A więc co mi to da?
Gdy na eliminacjach pytamy kandydatów, co skłoniło ich do przyjścia lub czego oczekują od zajęć, najczęstsze odpowiedzi brzmią: "chcę się nauczyć chodzić na obcasach", "to dla mnie nowe wyzwanie", "chcę spróbować czegoś nowego". A na moje pytanie "kto chce zostać modelką/modelem" zwykle tylko 3-4 osoby podnoszą rękę. Najczęściej jest to więc po prostu nowe wyzwanie, sposób spędzania wolnego czasu, miejsce gdzie można poznać nowych ludzi. Z moich obserwacji wynika też, że wielu osobom pomogło to uwierzyć w siebie i podnieść samoocenę.

Kto może wziąć udział w kursie?
W kursie może wziąć udział każdy powyżej 12 roku życia. Przeważająca ilość uczestników to młodzież mająca 12-20 lat, ale bardzo chętnie przyjmiemy również osoby powyżej tego przedziału. Potrzebne wam tylko będą szpilki (w przypadku kobiet) i dobre chęci ;)

Najbliższy kurs już w październiku - nie mogę się doczekać ;) !

A poniżej kilka zdjęć z moich egzaminów:


oraz krótki filmik z egzaminów zeszłorocznych:

       
       
       
       
       

zdjęcia pochodzą z serwisów tvkanon i jasnet, filmik z tujastrzębie

5 komentarzy:

 1. Dziewczyny z umieszczonego filmiku kompletnie nie potrafią chodzić. To niestety widać. Według mnie to stracone pieniądze, bo na taką naukę nie dałabym ani grosza!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam Cię, ale jak według Ciebie w takim razie powinna chodzić modelka? Ty chyba nigdy nie widziałaś pokazu mody a poza tym zauważ, że to nie są profesjonalne modelki, ale narazie się uczą i dokształcają. Założę się, że Ty nawet nie potrafisz dobrze chodzić na szpilkach ^^ a jeżeli uważasz siebie za modeleczkę, to radzę Ci, słonko, porzuć złudne myśli bo z twarzyczką jak świnka raczej kariery nie zrobisz :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba Aleksandro trafiłaś na jedną z tych "modelek" z tego filmiku bo widać jak inteligentnie, tutaj cytat " bo z twarzyczką jak świnka raczej kariery nie zrobisz :*" odpowiedziała.No cóż, dziewczyny nie posiadają ani talentu, ani własnej samokrytyki. Zostaje mi tylko życzyć Magdzie powodzenia w dalszej karierze!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wcale nie twierdzę, że każda po tym kursie będzie chodzić jak Tyra Banks. My przekazujemy pewną wiedzę i staramy się dziewczyny nauczyć, ale wiele zależy od nich samych - ile ćwiczą, jak często przychodzą na zajęcia, czy stosują się do naszych uwag. Odpowiedni krok wybiegowy można uzyskać jedynie ciężką pracą (oczywiście talent też nie jest tu bez znaczenia), a to jest rzecz, która należy tylko i wyłącznie do kursantek i wymaga czasu. Pamiętajmy też, że te egzaminy są z reguły ich pierwszym pokazem w życiu, co wiąże się z dużą dawką stresu i sprawia, że nie wszystko idzie po ich myśli. Ale mogę poręczyć, że dziewczyny, które zdecydowały się kontynuować współpracę z Kaktusem i biorą udział w naszych pokazach, dziś chodzą znacznie lepiej niż na powyższym filmiku ;)

  Anonimowy - dziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. tak 1 pokaz ogromny stres a do tego nie mieliśmy pojęcia co nas czaka bo co innego chodzić bez publiki a co innego kiedy wszyscy uważnie kontrolują co dany model\modelka robi, jak się zachowuje a przy okazji kiedy się potknie na szczęście wszystko się udało a egzamin był podsumowaniem kursu trwającego 3 miesiące w takim czasie można się dowiedzieć i nauczyć potrzebnych wskazówek/rzeczy do dalszego działania, przekonać się jak to jest być przez chwile osobą publiczną na która wszyscy czekają aż wyjdzie i "przejdzie się" po wybiegu po takim kursie można śmiało brać udziały w innych pokazach tylko trzeba to dobrze wykorzystać a można nawet dostać się na pokaz Paprocki & Brzozowski ;] wiec chyba warto zawitać do klubu Kaktus na zajęcia z modelingu bo mało kto chodzi u Paprocki & Brzozowski ;]

  A no i w 3 miesiące można poznać fajnych ludzi - Pani prowadząca jest wyrozumiała nawet dla osób płci męskiej (modeli) wiec śmiało można się wybrać...  a myśl kim jestem...Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń